אישור נוטריוני

מדוע אישור נוטריוני הוא פעולה כה חשובה?

לקחתם משכנתא וכעת הבנק דורש אישור נוטריוני לייפוי הכוח. התייצבתם בפני רשות הדיור בחו"ל והם ביקשו מכם אישור תרגום נוטריוני לתעודת הנישואין. ביקשתם להניח את צוואתכם ובבית המשפט הורו לכם לקבל אישור נוטריוני. אז מדוע האישור הנוטריוני הוא כה חשוב והאם לא ניתן להסתדר בלעדיו? עורך ונוטריון אלי ביבי מסביר:

שירות אישור נוטריוני

איש מאיתנו לא אוהב להתעסק עם בירוקרטיה ובכל זאת, היא נועדה להגן עלינו ולבטח אותנו לכל מקרה של זיוף, גניבת זהות או התחזות, חוסר בהירות בנוגע לתדפיס או משמעות של מסמך מסוים ולאשר כי פרטינו או מעשינו הם אמיתיים, נכונים ומדויקים על פי החוק ודרישות החוק. זוהי הסיבה לכך שמתן אישורים נוטריוניים מהווה את העיגון המשפטי הגבוה והמוצק ביותר למסמכים משפטיים מכל סוג שהוא, ללא צורך בהוכחות נוספות.
שירות אישור נוטריוני יוכל להתבצע מטעם נוטריון מורשה בלבד. הנוטריון הינו עורך דין שחייב בותק של עשור ומעלה בעריכת דין וללא רקע פלילי מכל סוג שהוא, קרי: אדם אמין, ישר מידות הפועל בשקיפות מלאה מול לקוחותיו ומול המדינה על רשויותיה ובתי המשפט בה. על הנוטריון מוטל לוודא כי המסמך שלפניו הינו תקף ואותנטי, הופק מטעם רשות מוכרת ושהחותם עליו הינו האדם שנקוב על גבי המסמך. לאחר הווידוא, תתבצע חתימת נוטריון המאשרת את המסמך ומלווה בהטבעת חותמת נוטריון שלא תשאיר מקום לקביעות אחרות בנוגע לאמיתות המסמך, תוכנו והאמור בו.

חותמת נוטריון ואישור למגוון רחב של תעודות ומסמכים

משרד עורכי דין ונוטריון אלי ביבי הינו משרד ותיק, מנוסה ועתיר מוניטין המספק אישור נוטריוני לכלל סוגי המסמכים הקיימים: צוואות, ייפויי כוח, תעודות נישואין, תעודות לידה, אישורי יציאה לקטין מן הארץ, תעודות גירושין, תרגום מסמכים שנכתבו והופקו בשפה זרה ועוד. עורכי הדין במשרד יבצעו אימות, חותמת נוטריון וחתימה על פי הנדרש בחוק וללא סטייה ממנו.

סוף תהליך בחתימת נוטריון

כחלק מתהליך מתן כל אישור נוטריוני וקבלת חתימת נוטריון מורשה על המסמך, יתבקש בעל המסמך החותם גם כן בעצמו להזדהות בפני הנוטריון בשמו המלא והאמיתי ולהציג תעודה מזהה. רק לאחר שיוודא הנוטריון כי החותם שנמצא מולו הוא אכן האדם שהוא מצהיר שהינו, תבוצע החתימה בעט וחותמת.
מלאכת הזיהוי והאימות שבעקבותיה יסופק אישור איננה עבודה של מה בכדי. הנוטריון נדרש לחושים בריאים, חדות מחשבתית, הוגנות, כנות, יושר ושקיפות. בעולם שבו גניבת זהות, התחזות וביצוע מניפולציות נחשבים למעשים נפוצים על מנת להרוויח מהמעשה, קיימת חשיבות חוקית רבה למתן האישור (שכרוך כאמור בזיהוי החותם וטיב המסמך) מטעם גורם מוסמך ומקצועי שהוכשר לכך, על מנת שמקרים שכאלה יתרחשו כמה שפחות, או לא בכלל.

מהו ההבדל בין אישורים נוטריוניים לכל אישור אחר?

אישורים נוטריוניים נדרשים למגוון רחב של סוגי מסמכים, תעודות ופרוטוקולים משפטיים. כיצד ניתן להוכיח כי אדם מסוים שהתגורר שנים ארוכות בחו"ל ומשפחתו בארץ התבשרה כי נפטר, עודנו בחיים? כיצד יוכל זוג צעיר שהתחתן בווגאס להכיר בנישואיו בישראל? האם כל אדם יכול סתם כך לבצע למען חברו מכירת נכס במקרקעין? אישור נוטריוני הוא בדיוק ההבדל שבין מסמך סטנדרטי נטול משמעות, לבין זה הדרוש לצורך עיגון סטטוס או קביעות בנוגע לחייו ועיסוקו של אדם. אם מסמך זה יוצג בפני רשות כלשהי לאחר שאושר מטעם נוטריון מוסמך, לא יהיה ניתן לערער עליו ואמינותו תהיה מוחלטת.