חשיבות עריכת צוואה

Email
Facebook
WhatsApp
LinkedIn
אלי ביבי עורך דין נוטריון חשיבות עריכת צוואה

המוות הוא חלק בלתי נפרד מהחיים, זו היא התחנה האחרונה אליו מגיע כל אדם, אין דרך לברוח מהממות. אבל יש חדשות טובות, יש גם חיים לאחר המוות, מדובר כמובן על החותם בעולם אשר משאיר אחריו האדם, וכן גם הרכוש אשר מוריש לקרוביו משאירות אותו חקוק לנצח. על מנת להורות באופן מדויק על אופן חלוקת הרכוש יש לדאוג לעריכת צוואה.

מהי צוואה?

צוואה הינה מסמך משפטי שאותו כותב בעצמו או בדרך המומלצת והמקובלת יותר – היעזר בעורך דין מקצועי ומנוסה בעריכת צוואה. מסמך זה מורה ומנחה על אופן חלוקת הרכוש שצבר במהלך שנות חייו, ומי היורשים החוקיים לאחר הלכתו מן בעולם. עריכת צוואה היא כאמור הצעד הראשון של התהליך, כאשר בסופו, דהיינו לאחר פטירתו של החתום הצוואה, מגישים היורשים החוקיים עתירה ובקשה לרשם הירושות על מנת לקבל צו ירושה התיתן את הזכות החוקית למימוש הצוואה וחלוקת הרכוש לפי הוראותיו של המנוח.

חשיבות צוואה:

למסמך הצוואה וצו הירושה חשיבות רבה במיוחד. כמו שנאמר בפסקה הנ"ל, ללא מסמך הצוואה לא יוכלו היורשים העתידיים להוציא צו ירושה, דבר היקשה עליהם רבות במימוש הצוואה וחלוקת הרכוש. כאשר אדם נפטר, בנוסף לאבל הכבד השורר על קרוביו, מתחילות לעיתים קרובות קרבות ירושה בין בני המשפחה, קרבות ומלחמות אלה יכולים להגיע למקומות עכורים ולגרום לפירוק טוטאלי של הקן המשפחתי. על מנת לא להגיע למקומות אלה, משאיר המנוח הוראות מפורשות לסוגייה איך הוא רואה שצריך לחלק את הרכוש – דואג לעריכת צוואה. מלבד חלוקת הרכוש, בהיעדר צוואה וצו ירושה יכולים לגרום לבעיות לא מבוטלות עבור היורשים, ביניהן חוסר היכולת לרשום את הרכוש והנדל"ן, קרי דירות, חנויות ומגרשים שהשאיר אחריו המנוח. גם אם התכוון המנוח להוריש דבר מה עבור אדם מסוים, ללא צוואה חתומה וצו ירושה אין האפשרות לעשות העברת בעלים על הכנס. גם הגישה לפעילות וניהול חשבונות הבנק של המנוח יחסמו בהיעדר המסמכים. חשוב לכם למנוע אי נעימויות מקרוביכם לאחר מותכם – דאגו לעריכת צוואה.

עלות עריכת צוואה:

לאחר שדנו והקפנו את תחום הצוואה, נשאר לדבר על הדבר שלשמו התכנסו כאן – עלות עריכת צוואה, אז כמה עולה עריכת צוואה? זאת תשובה שאין עלייה תשובה חד משמעית וברורה. ראשית, תמיד רשאי האדם לכתוב ולדאוג לעריכת צוואה הפרטית שלו בעצמו, אמנם הדבר אינו מומלץ כלל. כשם שאנו מזמינים שלל אנשי מקצוע על מנת לפתור ולסדר מגוון בעיות בחיינו, קל וחומר שבדבר הכל כך מורכב ומלא בחשיבות, דבר המשפיע באופן ישיר ומוחלט לא רק לגביכם, אלא על כל היורשים ואף אלו הנשארו מחוץ הצוואה. על מנת לכתוב צוואה בצורה המקצועית והמסודרת ביותר עליכם להיעזר בכישוריו של עורך דין מקצועי ונוטריון. לתחום עריכת צוואה אין ממש מחירון מסודר ואחיד, שוק חופשי של ממש. רוב עורכי הדין גובים על צוואה פשטנית ו"רגילה" סכום המשוער בין 1,500-3.000 שקלים. ככל שהצוואה מורכבת, גדולה ומצריכה התעסקות מעמיקה יותר, כך יעלה עלותה. עלות עריכת צוואה מושפעת מכמות הנכסים, קרי, הדירות, החנוניות, המגרשים וחשבונות הבנק שבידי הלקוח. צוואות מורכבות, כאלו אם נכסים רבים וגדולים, יכולים להגיע לסכומים המגיעים לכ- 10.000 שקלים. אם ברצונכם להפקיד את הצוואה בידיהם של רשם הירושות, דבר המומלץ מאוד וייתכן ויעזור רבות ליורשים העתידיים, תינתן לכם האפשרות לעשות כך תמורת סכום זעיר של 105 שקלים. יש לציין כי עלות עריכת צוואה נפרדת לחלוטין מקיום צו הירושה, דבר הקורה אחרי לכתו של המוריש, שכן כאמור זה הוא תהליך נפרד לחלוטין.

Email
Facebook
WhatsApp
LinkedIn

השאירו מספר טלפון לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:

אנו עוסקים בפניות רבות ונשתדל לחזור אליכם בהקדם.

אודות אלי ביבי נוטריון

בשל הניסיון המקצועי, העשייה המשפטית ארוכת השנים והבקיאות יוצאת הדופן בענפי המשפט השונים, מספק כיום המשרד סל שירותים רחב היקף לטובת כל סוגי הלקוחות הפרטיים והמוסדיים, הכולל מגוון רחב של ביצוע פעולות משפטיות לרבות ניהול תביעות וייצוג בערכאות השונות, הגשת צווי מניעה, סעדים זמניים, בקשות שונות ועוד.

אלי ביבי נוטריון - מאמרים אחרונים

עורך דין נוטריון - אלי ביבי - אייקון חץ
050-600-0601 דילוג לתוכן