צוואה וירושות: המדריך השלם

מהי צוואה? צוואה היא רצון הנפטר לאחר לכתו. באמצעותה ניתן לקבוע מי יירש את עזבונו וכיצד יחולק הרכוש שלו. את הצוואה יכול להעמיד כל אדם מעל גיל 18 והיא נחשבת למסמך משפטי שקשה מאוד לבטל. אלי ביבי עו"ד נוטריון מסביר על התנאים לעריכת צוואה, סוגי הצוואות הקיימות וגם כיצד להימנע ממלחמת ירושות בקרב בני המשפחה.

שירותי נוטריון בכתיבת, עריכת ואישור צוואה

איש מאיתנו לא יודע מה צופן העתיד ולכן אין זמן נכון יותר או פחות לכתיבת הצוואה. מצבים מיוחדים שבהם מומלץ לבצע עריכת צוואה בהקדם, הם כאשר אתם נמצאים במצב רפואי מורכב שסופו אינו ידוע, בהליך גירושין או בפרק ב', שבהם תזדקקו למסמך שקובע מי יירש אתכם. חשוב להסתייע בנוטריון מנוסה הבקיא בתחום הצוואות ומעל לכל אדם אמין, הגון ושקוף בהתנהלותו.
כדי לכתוב צוואה, לא תזדקקו ליותר מנייר ועט, או מדפסת. יחד עם זאת, רבים הם המקרים בהם כתב ידו של המנוח לא היה קריא, או שאותיות נמחקו עם הזמן. כל "פרצה" לגבי איכות המסמך וליקויים בו עלולים להביא להתנגדות לקיום הצוואה מטעם קרובי משפחה מסוימים ולהביא למלחמות ירושה קשות וארוכות.
אנשים בוחרים בדרך כלל לייצר צוואה נוטריונית ובעיקר בשל העובדה כי מדובר במסמך פורמלי, קריא וברור, הנשמר במקום דיסקרטי וללא פגמים. מעבר לכך, עורך דין המומחה לענייני צוואות, צוואה בפני עדים או רשות, צוואה הדדית או צוואה בעל פה, יוכל לסייע לכם לערוך את הצוואה ולנסח אותה כראוי.

צוואה הדדית: מהי ומדוע היא שונה מסוגי הצוואות הקיימות?

עריכת הצוואה היא מלאכה זהירה וקפדנית, המצריכה מומחיות משפטית עמוקה וניסיון עתיר שנים. קל וחומר כאשר מדובר בצוואה הדדית המצריכה אופן טיפול שונה והתנהלות אחרת.
צוואה הדדית היא צוואה משותפת של בני הזוג, שמעוניינים להוריש את רכושם זה לזו ולקבוע במשותף תנאים לגבי היורשים האחרים. זהו סוג הצוואה המאתגר והמורכב מכולם, שמחייב כי הצדדים יבטיחו שלא לשנות באופן חד צדדי את תוכן הצוואה בהמשך,. צוואה הדדית תיערך בפני עורך דין מומחה לצוואות וירושות, שיספק מענה משפטי ופתרונות יצירתיים לכל בעיה או מחלוקת.
סוגי הצוואות הנוספות הן: צוואה בפני עדים, צוואה בכתב יד, צוואה בפני רשות וצוואה בעל פה.

נשמח להיות בקשר

עריכת צוואה – האם זה אפשרי גם לאחר החתימה?

גם במצב שבו כבר קיימת צוואה, עדיין ניתן לבצע עריכת צוואה לתקן, לשנות ואפילו לייצר צוואה חדשה. מבחינה משפטית, הצוואה האחרונה שנוצרה תהיה זו שיש להתייחס אליה. מומלץ להסתייע בעורך דין נוטריון שידאג לניסוח התיקונים בצורה מדויקת על מנת שהצוואה החדשה (או זו ששוכתבה/ עברה עריכה) תוכל להתקבל משפטית.

צוואה נוטריונית תגן על רצונותיכם

אם חשוב לכם שצוואתכם תיערך כנדרש, שתישמר היטב ושתקבל את תוקפה הנכון והמדויק מול היורשים, צוואה נוטריונית תוכל להעניק לכם שקט נפשי ולשמור על כבודכם ורצונכם. משרדו של אלי ביבי עו"ד נוטריון זמין עבורכם בכל זמן ויפעל למענכם במקצועיות ללא פשרות, באמינות וברגישות.

050-600-0601 דילוג לתוכן