אימות חתימה

אימות חתימה: כך זה מתבצע במשרדי הנוטריון

מסמכים נוטריוניים מחייבים בחתימה, אך לא יקבלו את תוקפם החוקי כל עוד לא בוצע לגביהם אימות חתימה. על הנוטריון מוטלת האחריות לבצע אימות חתימה מול כל הלקוחות שמקבלים ממנו שירותים נוטריונים. משרד עורכי הדין אלי ביבי נוטריון המספק שירותי זיהוי, עריכה, תרגום ואימות מסמכים יוכל לפעול למענכם בכל סוגיה נדרשת במקצועיות, יסודיות ואחריות.

שירות אימות חתימה

כאשר יש צורך לבצע על מסמך כלשהו אימות חתימה עורך דין ונוטריון מורשה יוכל להעניק למסמך תוקף משפטי באמצעות חותם נוטריון, אך לא לפני שיוודא את זהותו של החותם. האם האדם שניצב בפניו במטרה לקבל אישור על נכונות תרגום של תעודת לידה הוא אכן בעל תעודת הלידה? האם שני העדים שהגיעו יחד עם הקשיש למסירת צוואתו הם בוודאות לא מיורשיו ולא בעלי אינטרס חשוד? האם האדון שביקש אימות חתימה נוטריוני על ייפוי כוח אכן מודע להשלכות המסמך וצלול בדעתו?
שירות אימות חתימה הוא אמנם שירות, אך יש בו חובה מהותית: על הנוטריון לפקח ולוודא באופן מוחלט כי החותמים שלפניו זוהו בשמם ובתעודת הזהות שלהם, הצהירו שחתימתם על המסמך מתבצעת מתוך רצון חופשי, בצלילות דעת ומבלי שאיש הפעיל עליהם מכבש לחצים מסוים. רק לאחר שכל הפרטים הללו נבדקו היטב ולעומק, יתבצע אימות חתימה נוטריוני. אם חשד מתעורר אצל הנוטריון במהלך תהליך האימות, הוא לא יוכל לבצע חתימה על המסמך.

ביצוע אימות חתימה עורך דין – אצל המורשים והמנוסים בלבד!

מכיוון שמסמכים לסוגיהם הרבים מצריכים הענקת תוקף משפטי למטרות שונות, אימות חתימה הינו בעל חשיבות ומשמעות רבה. כל סטייה או טעות בביצוע אימות חתימה עורך דין נחשב לעבירה פלילית (גם אם בוצע בתום לב) ובעלג המקצוע יאלץ לתת על כך את הדין.
עורך דין ונוטריון אלי ביבי ומשרדו ישמחו לעמוד לרשותכם בכל סיטואציה שאתם נדרשים לבצע בה אימות חתימה בטרם ביצוע החתימות על מסמכים. המשרד פועל על פי חוקי הנוטריונים ללא סייג ובאיכות הגבוהה ביותר, מבצע עבודתו תוך הפעלת שיקול דעת וחשיבה מושכלת על פני הדברים ומבצע את השירות באופן שישרת כראוי את קהל הלקוחות.

אימות חתימה נוטריוני במשרדנו

אם אתם זקוקים לביצוע אימות חתימה נוטריוני למסמך כלשהו, חשוב לגשת לנוטריון מורשה ומנוסה בלבד, המטפל בדיוק בסוגיה הנדרשת לכם. משרד עורכי דין ונוטריון אלי ביבי מספק שירותי נוטריון מגוונים שמוענקים לקהל רב של לקוחות מתוך שנות ניסיון רבות והמון ידע, שירות מסור ומקצועיות ללא פשרות – גם לגבי אימות חתימה וזיהוי מלא של החותמים.

מהו חותם נוטריון? האם מדובר בחותמת עו"ד רגילה?

וכיצד החוק, או הגוף שאמור לקבל לידיו את המסמך ידע שמדובר במסמך מקורי ואותנטי שאומת על ידי נוטריון מורשה? על פי חוק הנוטריונים, קיימת חובה להחזיק חותם נוטריון עשוי מתכת שבו יופיעו סמל המדינה שם בית המשפט שבהם הוא ממלא את תפקידו, כולל המילים "נוטריון" (בשלוש מתוך ארבע השפות: עברית, אנגלית, ערבית או צרפתית) ושמו המלא של הנוטריון בעברית ולועזית, כאשר הנוטריון רשאי לבחור את השפה הלועזית.
על מנת לבצע אימות חתימה למסמכים מכל סוג שהוא, אין להשתמש בשני חותמים שונים. לכל נוטריון חותמת אחת בלבד שחייבת לכלול את שמו המלא, כפי שהוא משתמש בו כעורך דין.